Przeżył 13 lat na własnoręcznie zbudowanej sztucznej nerce

chinczykHu Songwen cierpi na poważne schorzenie nerek. Został zdiagnozowany w 1993, kiedy był jeszcze studentem. Jego stan był na tyle ciężki, że konieczne było zastosowanie regularnych dializ. Po sześciu latach mężczyźnie skończyły się oszczędności i nie był już w stanie płacić rachunków wystawianych przez szpital, był więc zmuszony do znalezienia innego rozwiązania.

Trzy razy w tygodniu Hu siada na małej toalecie w swoim mieszkaniu i podłącza się do sztucznej nerki. Urządzenie zbudował sam. Jego działanie opiera się na dwóch zbiornikach połączonych membraną, która przepuszcza tylko niektóre związki. Do jednego ze zbiorników wpompowywana jest krew, a w drugim znajduje się płyn do dializ, który „przyjmuje” z krwi szkodliwe substancje przemiany materii. Mężczyzna wbija w ramię dwie igły – jedna odprowadza do urządzenia nieprzefiltrowaną krew, a druga wprowadza do żyły krew oczyszczoną.

Hu Songwen sam sporządza płyn do dializ. W tym celu wykorzystuje chlorek potasu oraz wodorowęglan sodu, które rozpuszcza w oczyszczonej wodzie.

 

Więcej:

www.onet.pl

- www.dailymail.co.uk

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress