Rejs z dializą

astor_aussen_anleger_abend

zdjęcie: http://www.kreuzfahrttester.com/

 

Wakacje w Polsce dla dializowanego nie są już problemem. To wyłącznie kwestia odpowiedniego zaplanowania gościnnych zabiegów i rezerwacji miejsca w wybranej stacji dializ. Sprawa komplikuje się w przypadku wyjazdu za granicę (tym tematem zajmiemy się wkrótce). Zorganizowanie dializ poza Polską wymaga nieco większej determinacji i zaangażowania, szczególnie poza Unią Europejską.

Sprawa jest oczywiście dużo prostsza dla osób dysponujących sporymi funduszami. Znalezienie rajskiego zakątka z luksusową stacją dializ w pobliżu nie stanowi większego problemu. Ograniczeniem nie jest nawet ocean… Jedna z firm turystycznych oferuje rejsy po Bałtyku, Morzu Śródziemnym, na Karaiby, a nawet podróż dookoła świata – wszystko z myślą o osobach dializowanych.

Na pokładach statków chorzy znajdują się pod opieką wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek, mających nierzadko długoletnie doświadczenie w dializowaniu na morzu. Pacjenci mają do dyspozycji nowoczesny sprzętu do oczyszczania krwi, którego działanie gwarantują m.in. alternatywne źródła zasilania.  Organizator wycieczek zapewnia, że gwarantuje transport na ląd helikopterem, gdy tylko zajdzie taka potrzeba – także np. po otrzymaniu przez chorego pilnego wezwania na przeszczep.

Luksus ma swoją cenę. Rejsy kosztują od 600 euro (wycieczka po Dunaju), poprzez 1-3 tys. euro (Morze Śródziemne, Karaiby, norweskie fiordy), aż do 16 tys. euro (wycieczka dookoła świata). Każda dializa na statku to wydatek 299 euro…

więcej informacji: http://www.dialysis-cruises.com/

 

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress