Lider aktywności obywatelskiej z kieleckiej stacji dializ

bilde

Jerzy Sobierajski (fot. Łukasz Zarzucki/echodnia.eu)

75-letni Jerzy Sobierajski może być przykładem dla innych ludzi. Mimo tego, że zachorował na niewydolność nerek i kilka razy w tygodniu musi być dializowany, to nie rezygnuje z życia. Jeździ na łyżwach, gra w boule, pisze książki i cały czas pomaga innym. Pan Jerzy mieszka sam i świetnie sobie radzi.

„Ta niewydolność nerek spadła na mnie ostatnio znienacka” – mówi pan Jerzy. ” Trzy razy w tygodniu po cztery godziny spędzam na oddziale dializ w szpitalu na Czarnowie i podczas gdy inni chorzy w tym czasie wyłącznie rozpaczają, biadolą i narzekają, ja pocieszam, czytam, albo piszę projekty. Nie koncentruję się na chorobie, tylko na przyszłości. Nie ukrywam, że bardzo chciałabym znaleźć dawcę nerki, bo to dla mnie jedyna szansa na przeżycie. A mam jeszcze tak dużo ważnych pomysłów do zrealizowania, bo ja po prostu kocham ludzi” – dodaje.

W połowie marca Pan Jerzy został jednym z czterech wyróżnionych w kieleckim konkursie „Lider Aktywności Obywatelskiej”. Założeniem konkursu było wyłonienie w regionie osób wyjątkowych – prawdziwych liderów społecznych, którzy pomimo wielu przeciwności podejmują niezwykłe działania w swoich małych społecznościach, zachęcając w ten sposób do aktywności innych.

 

Źródło:

http://www.echodnia.eu/

- http://frdl.kielce.pl/

113 pingback do tego wpisu
Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress