Nowa stacja dializ w Koszalinie – oficjalnie otwarta

koszalin1jOtwarta w sobotę (13.04) stacja dializ stacja działa w nowym budynku od marca. Przedtem mieściła się w 100-letnim budynku, który nie spełniał wymogów stawianych obiektom medycznym, w tym Sanepidu.

Koszalińskiego szpitala nie było stać na inwestycję, dlatego zwrócił się do prywatnych inwestorów. Konsorcjum, w skład którego weszły firmy: Fresenius Medical Care Polska, Alab Laboratoria oraz Euromedic Polska postawiło na terenie szpitala budynek, w którym – oprócz stacji dializ – znalazło się także laboratorium analityczne oraz gammacamera. Inwestycja kosztowała ok. 25 mln zł.

W nowym budynku znajdują się 2 sale dializacyjne, w których docelowo będzie zainstalowanych 25 stanowisk dializacyjnych. Aparaty do oczyszczania krwi, to nowoczesne maszyny do dializ Fresenius Medical Care. Stacja wyposażona jest również w nowy system uzdatniania wody i system centralnej dystrybucji koncentratu. Nowe jest całe wyposażenie: meble, urządzania sanitarne, oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników i pacjentów. Stacja przystosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych.

W stacji przy koszalińskim szpitalu leczy się obecnie 71 pacjentów (60 pacjentów hemodializą i 11 otrzewnowo). Działa też poradnia nefrologiczna. Wszystkie świadczenia objęte są kontraktem z NFZ.

Adres i kontakt do stacji: 
Centrum Dializ Fresenius 
Ośrodek nr 50 w Koszalinie
ul. T. Chałubińskiego 7
75-581 Koszalin
tel.  94 347 53 10
1 komentarz do tego wpisuWylij komentarz
  1. Jeden wielki hol z nerkami, leży koło ciebie prawie nieprzytomna kobieta a trochę dalej umierający pacjent. W pomieszczeniach myje się i dezynfekuje po każdej zmianie. Ale wozi się pacjentów mocno wysłużonym sprzętem, brudnym który się nie dezynfekuje. Przy ostatnich mrozach w samochodzie było zimniej niż na dworze. Pacjentów czasem wozi się po mieście godzinę, zbierając ich po ulicach, zanim się dowiezie na stację, po dializie, mimo że się jest na pół przytomny, pacjenci wolą iść na autobus niż czekać ponad półtory godziny na transport ze stacji. Oszczędza się na wszystkim, Jeżeli ci przypadkom pocieknie krew z rany po igłach, już nie dostaniesz drugiego opatrunku, siostry kombinują z odpadków zastępczy. W starej stacji między pacjentem a siostrami była atmosfera rodzinna, tutaj to jest fabryka, pozbawiona jakichkolwiek cech człowieczeństwa. Dostaniesz co w procedurze, nic więcej, a przecież są różne wypadki losowe.
    No nic, musimy być wdzięczni że jeszcze nas leczą

124 pingback do tego wpisu
Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress