Przeszczep sztucznej nerki w 2017 roku?

nerka do przeszczepu

Naukowcy z University of California chcą zbudować sztuczną nerkę o rozmiarach umożliwiających wszczepienie jej do organizmu człowieka. W zamierzeniach ma to być masowo produkowane urządzenie, które wyeliminuje u chorego konieczność dializ. Uniwersytet zdołał już zebrać kilka milionów dolarów na niezbędne prace, między innymi z amerykańskich instytucji rządowych – National Institutes of Health oraz Food and Drug Administration.
Technologia przeszczepialnej sztucznej nerki ma polegać na połączeniu mikroskopijnych nano-filtrów z komórkami funkcjonującymi w nerkach. Nie jest tu potrzebne żadne źródło zasilania, gdyż urządzenie ma wykorzystywać ciśnienie tętnicze. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że konstrukcja nerki eliminuje ryzyko odrzucenia przeszczepu. Naukowcy są przekonani, że takie rozwiązanie technologiczne jest możliwe. Teraz pracują nad konstrukcją prototypu odpowiednich rozmiarów. Pierwsze testy medyczne planowane są na 2017 rok.

źródło:
www.vanderbilt.edu
www.universityofcalifornia.edu
www.wiadomosci.onet.pl

10 komentarzy do tego wpisuWylij komentarz
 1. tak jest ja mam 26 lat dializ ale bomba , 2 lata to dopiero bym sie nazyla ha ha

 2. no to dopiero uswiadomiona debilka skad takie dane ma ????

 3. daj spokoj co za tuman to pisal!

 4. Uf ! rece opadaja!kochana To Ja ja zyje 26 lat na dializach , zdziwiona??? mialam dwa przeszczepy i czekam na trzeci ale ze wzgledu na wysokie PRA immunologiczne czekam i czekam bo jetem dodatnia w crosmeczach, jesli wiesz o co chodzi, i da mnie taka nerka to zbawienie. Bede ZA nawet gdyby miala mi wystawac za plecy , ale mysle ze jesli robia cos to juz to dobrze zrobia , bedebardzo kibicowac! a nie doinformowanym radze poczytac a nie wypisywac glupoty jak ToJa!

 5. Dwa lata o matko na jakim ty świecie żyjesz

 6. Kto Ci takich bzdur poopowiadał? Max dwa lata? To już większość z nas powinna już nie żyć :/

 7. ToJa, chyba jesteś mało zorientowana(y) w sprawie sugerując tak krótkie przeżycie na hemo, a co dopiero z „ową” sztuczną nerką. Takie wypowiedzi tylko wprowadzają zamęt i strach w ludziach, którzy zaczynają się dializować. Ja się dializowałem ponad 10 lat i mam znajomych z dłuższym stażem i nadal są w dobrej formie.
  Pozdrawiam :)

 8. wg mnie nie jest to mozliwe bo tylko zastąpi dializę a nerka nie tylko sączy i oczyszcza ale prawdziwa ma również inne funkcje jak np wytwarzanie hormonów. Z tego co wiem na dializach można pożyc max 2 lata więc z tą sztuczną „nerką” zapewne podobnie…

 9. Na bieżąco przeglądamy najnowsze technologie. Tekst podsumowujący to, nad czym się pracuje – dobry pomysł.

 10. może warto usystematyzować i opisać wszystkie aktualnie prowadzone badania?
  prowadzone są różne badania,

  szybciej opracujemy pewnie „przenośną nerkę”
  http://goo.gl/ODbAHr (film)
  http://www.nephronplus.eu
  ale jak widać sztuczna, przeznaczona do przeszczepu nerka jest równie blisko.

  Jako rodzic dziecka po przeszczepie zainteresowany możliwościami medycyny, nie natrafiłem na przejrzysty przegląd opracowywanych technologii.

105 pingback do tego wpisu
Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress