Szykuje się nowa stacja dializ w Tucholi

Zrzut ekranu 2013-09-10 o 14.32.27

Zdjęcie: Google Maps

Firma Cordinox z Ostrowa Wielkopolskiego rozpoczęła prace remontowe i przygotowawcze na II piętrze Szpitala Powiatowego w Tucholi. Zgodnie z zapowiedziami dyrekcji placówki ma tam powstać m.in. stacja dializ z szesnastoma stanowiskami. Roboty powinny zakończyć się do końca br.

Mimo tego, że prace przy uruchomieniu stacji dializ z Tucholi są już bardzo zaawansowane, nie ma gwarancji, że placówka rozpocznie działalność od 1 stycznia 2014 roku. Niezbędny jest do tego kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, a konkurs na świadczenie usług dializacyjnych w tym rejonie nie został jeszcze ogłoszony.

Leszek Pluciński, prezes spółki zarządzającej szpitalem w Tucholi, liczy na to, że stacja będzie działać minimum na dwie zmiany lecząc 35-40 pacjentów z powiatu i okolic. Obecnie najbliższe stacje dializ znajdują się w Chojnicach (woj. pomorskie) i w Swieciu oraz Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie).

 

Źródło:

- www.pomorska.pl

- www.weekendfm.pl

 

88 pingback do tego wpisu
Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress