Diagnoza w 5 minut

urzadzenieNaukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego skonstruowali urządzenie, dzięki któremu samemu, w domu, w ciągu 5 minut będzie można wykonać prosty test pod kątem problemów z nerkami. Dla chorych na cukrzycę (i zagrożonych jej wystąpieniem) oraz cierpiących na przewlekłe choroby nerek oznacza to wielką oszczędność czasu i wyeliminowanie konieczności częstych wizyt u lekarza.

Dzięki smartfonowi, dedykowanej aplikacji i niewielkiemu urządzeniu o wadze poniżej 200 g pacjent będzie mógł sam oznaczyć poziom albumin w moczu i w ciągu kilku sekund przekazać wynik do laboratorium. Podwyższony poziom albuminy jest pierwszym sygnałem rozpoczynających się problemów z nerkami.

Test mierzy stężenie albuminy w moczu z dokładnością do mniej niż 10 mikrogramów na mililitr (według badań klinicznych), co mieści się w normach stosowanych w diagnostyce takich chorób jak mikroalbuminuria czy wydalanie albumin w moczu.

Urządzenie będzie kosztować w USA między 150 a 300 zł.

 

Źródło:

- www.sciencedaily.com

Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress