Przenośne urządzenia do dializy coraz bliżej

Podczas konferencji w Melbourne (5-7.03.2014) specjaliści ogłosili, że trzy z pięciu najbardziej obiecujących projektów przenośnych urządzeń do dializy (w formie zakładanego pod ubranie pasa) zostały dopuszczone do testów na ludziach, co jest wielkim krokiem naprzód w kwestii wprowadzenia ich do powszechnego użycia. Zgodę na testy kliniczne swojego urządzania otrzymał m.in. dr Victor Gura z Kaliforni, który pracuje nad nim już od kilku lat.

Dr Victor Gura (po prawej) i prototyp urządzenia z 2012 roku.

Dr Victor Gura (po prawej) i prototyp urządzenia z 2012 roku.

Dr Andrew Davenport z londyńskiego Royal Free Hospital mówił podczas konferencji, że jeśli testy powiodą się, to zgodnie z jego przewidywaniami pierwsze urządzenia tego typu powinny pojawić się na rynku w ciągu pięciu lat i skierowane będą przede wszystkim do młodszych i zdrowszych pacjentów.

Specjaliści podkreślają, że przenośne urządzenia dializacyjne będą miały wielki wpływ nie tylko na komfort życia chorych, ale także na systemy finansowania służby zdrowia: spadną koszty inwestycji, urządzeń, przejazdów czy wynagrodzeń personelu medycznego. „To będzie rewolucja w dializoterapii” – ocenił dr Davenport.

W Australii dializuje się ok. 12000 osób i liczba ta rośnie w tempie 3-4% rocznie. Średni czas oczekiwania na przeszczep, to ok. 3,5 roku.

Opracowanie na podstawie:

www.heraldsun.com.au

www.thehindubusinessline.com

www.nephrologynews.com

Zdjęcie:

www.washington.edu

Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress