Światowy Dzień Nerek 2014 w mediach

SDN_2014Minął właśnie tydzień od tegorocznego Światowego Dnia Nerek. Celem organizatorów tego wydarzenia było nagłośnienie kwestii związanych z chorobami nerek. Udało się to znakomicie, bo w prasie i internecie ukazało się mnóstwo publikacji na ten temat. Poniżej linki do kilku ciekawych materiałów:

„Według profesora Homera Smitha, pioniera badania funkcji nerek z nowojorskiego University School of Medicine: ‚Kości mogą ulec złamaniu, mięśnie zanikowi, gruczoły mogą próżnować, nawet mózg może zapaść w sen nie powodując bezpośredniego zagrożenia życia. Jeśli jednak nerki zawiodą, to nie przeżyją ani kości, ani mięśnie, gruczoły ani mózg’”

„Masa i wielkość nerek ulega zmniejszeniu już od 30 roku życia- w efekcie postępujących zmian u osób po 75 roku życia nerki mogą być nawet o 15-20 proc. mniejsze niż u osób w wieku 25 lat”

„Nasze nerki się wolniej starzeją, jeśli nie muszą ciężko pracować. A nerkom nie sprawia problemu usuwanie wody, tylko zagęszczenie tych substancji, które muszą usunąć, dlatego powinniśmy pić więcej niż normalnie”

„Według danych 1 na 10 osób cierpi na choroby tego najistotniejszego narządu układu wydalniczego i aż 95% z nich umiera z powodu zbyt późnego zdiagnozowania”

„Powszechnie wiadomo, że kluczowe funkcje dla podtrzymania naszego życia pełni serce. I to chyba jemu poświęcamy najwięcej uwagi w ramach naszych badań medycznych. Tymczasem okazuje się, że powinniśmy przede wszystkim skupić się na nerkach. Dlaczego?”

„Nasz niepokój powinno zawsze wzbudzić, gdy mocz zmienia swoją barwę, pieni się, a w wyniku badania okazuje się, że jest w nim białko, erytrocyty, wałeczki, niski ciężar właściwy. Bardzo częstym objawem choroby są obrzęki i nadciśnienie tętnicze”

„PChN jest niebezpieczna już we wczesnych stadiach – pięciokrotnie zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a zatrucie organizmu przez toksyny mocznicowe uszkadza wszystkie narządy organizmu”

Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress