Nowe centrum transplantologii w Szczecinie

 

Untitled 2

Jeszcze przed wakacjami szczeciński Oddział Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej przeprowadzi się do nowoczesnego Centrum Zabiegowego w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej. Nowe Centrum Zabiegowe (osiem sal operacyjnych, jedna – wybudzeń i przeszło 200 łóżek dla chorych po zabiegach) rozpocznie przyjmowanie pacjentów już za dwa tygodnie, zaraz po otrzymaniu wymaganych certyfikatów i zgody sanepidu.

W Szpitalu Wojewódzkim wykonuje się transplantacje wątroby, nerek i rogówki. „Od początku 2014 r. już 26 pacjentów otrzymało nowe wątroby, 18 zaś żyje z nowymi nerkami” – wyliczał podczas konferencji prasowej w ub. środę ordynator oddziału dr Samir Zeair. Spotkanie, podczas którego zapowiadano otwarcie nowego Centrum Zabiegowego było okazją dla dr. Mariusza Pietrzaka, dyrektora szpitala, do pochwalenia się rozwojem placówki i uspokojenia osób obawiających się o jej przyszłość („Szczecińska transplantologia – ratujmy oddział”).

Woj. zachodniopomorskie plasuje się w czołówce województw z największą liczbą pobrań narządów do przeszczepów od zmarłych dawców. Obecnie w całym kraju na przeszczep nerki czeka 900 osób, 130 – na przeszczep wątroby, a niespełna 330 wymaga nowego serca.

Opracowanie na podstawie:

Zdjęcie:

91 pingback do tego wpisu
Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress