O nas

Strona nerki.info prowadzona jest przez Fundację Amicus Renis. Fundacja powstała w 1994 roku i za cel postawiła sobie upowszechnianie nowoczesnej wiedzy o chorobach nerek, metodach leczenia nerkozastępczego: za pomocą hemodializy i dializy otrzewnowej oraz przeszczepieniem nerki. Fundacja ma siedzibę w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie.

Fundacja kładzie szczególny nacisk na propagowanie najnowszych osiągnięć wiedzy nefrologicznej. Dobrym tego przykładem są organizowane co 2 lata Krakowskie Dni Dializoterapii. Uczestniczy w nich 1200 – 1400 osób.

Amicus Renis inicjuje badania, które zaowocowały kilkunastoma publikacjami, a podsumowaniem ich będzie I Ogólnopolskie Sympozjum Rehabilitacja w Schorzeniach Nerek i Układu Moczowego we wrześniu 2013 w Krakowie.

Od 2003 roku Fundacja Amicus Renis wydaje kwartalnik „Dializa i Ty”, w którym przybliża problemy pacjentów dializowanych. Gazeta jest także forum, które umożliwia pacjentom wymianę poglądów, prezentacje własnych przemyśleń, a nawet twórczości artystycznej.

Ogromna liczba pytań, wątpliwości i problemów, z którymi zetknęliśmy się podczas redakcji pisma skłoniła nas do stworzenia strony nerki.info, dzięki której możemy szybciej docierać do osób chorujących przewlekle na nerki. Naszą ambicją jest niesienie pomocy poprzez przekazywanie istotnych dla chorych informacji, rozjaśnianie wątpliwości związanych z dolegliwościami nerek, dializami i przeszczepami. Od 2004 roku z zainteresowaniem i sympatią obserwowaliśmy inicjatywę działającą pod nazwą „Nieśmiertelni” – orum o tej samej nazwie stało się głównym miejscem internetowych spotkań ludzi z bardzo podobnymi doświadczeniami. Gdy pojawiła się taka możliwość, połączyliśmy siły. Choć portal i forum działają dziś pod dwiema różnymi nazwami – obie inicjatywy są ściśle ze sobą związane. Poprzez nerki.info pragniemy służyć użytkownikom forum, a także wszystkim osobom, które dotąd jeszcze nie znalazły tego miejsca w sieci.

Zapraszamy do współpracy.

prof. dr hab. med. Olgierd Smoleński
prezes
Fundacja Amicus Renis
www.amicusrenis.pl
 
204 pingback do tego wpisu
Dodaj komentarz

Muisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Wasze zdjęcia

Wasze filmy

Message from server: Gone. Check in YouTube if the id NerkiKropkaInfo belongs to a user. To locate the id of your user check the FAQ of the plugin.

Wszystko o dializach i chorobach nerek © 2017 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress